Osobní stránky - Lubomír Prause

O fotoaparátech

Facebook Twitter

O fotoaparátech, tedy čím a jak fotografuju

poslední aktualizace: 3.8.2017

Seznam fotoaparátů:


Tyto řádky uvozují stránky sestavené pro jednotlivé fotoaparáty, které jsem používal a případně ještě stále, alespoň občas, používám. Jedná se samozřejmě jen o digitální fotoaparáty, počínaje (respektive konče) tím prvním, který jsem si pořídil. O tom, co a jak jsem fotografoval předtím a jak jsem kdysi dávno s fotografováním začínal, jsem také nějaké ty svoje vzpomínky sepsal. A najdete je v textu "Něco z historie, aneb z mého fotografického života".
Vězte, že v odstavcích, které na návazných stránkách věnuji jednotlivým fotoaparátům, nejde o nějaké recenze, a už vůbec ne odborné. Vždycky a zcela zásadně to chápejte jako jen a pouze můj osobní dojem, který jsem ze svých přístrojů získal. Pokud by se mnou někdo nesouhlasil, nemám, co bych k tomu dodal. Jsem jen amatér, fotím ze záliby, sám pro sebe, a nejsem žádný fotografický odborník ani specialista. Mnoho věcí určitě neumím a mnoho dalších zaručeně dělám špatně. S něčím se mi ale pracuje líp, s něčím hůř, něco se mi daří, něco méně. A taky může jít v některých případech jen o můj ryze subjektivní dojem. Co se nelíbí mně, nemusí vadit jiným, a co mně naopak vyhovuje, nemusí se líbit ostatním. Píšu tedy jen o tom, co zaujalo právě mne, ať už v kladném či záporném případě. A mimo to se tady třeba taky dozvíte, proč jsem se rozhodl právě pro to či ono, a ne pro něco jiného.
Ještě jednu malou poznámku. Fotoaparáty v hořejším seznamu odkazů jsou seřazeny od toho nejnovějšího po ten nejstarší, a sice z hlediska toho, jak jsem je postupně používal. Používám tedy ty dva přístroje, co jsou první, zatímco ty nejposlednější jsou ty úplně nejstarší.

Bůh viděl, že světlo je dobré.
I oddělil světlo od tmy.
TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3