Osobní stránky - Lubomír Prause

Osobní fotogalerie

Facebook Twitter

Fotografie, fotografování a osobní fotogalerie

poslední aktualizace: 1.1.2014
Moje osobní fotogalerie jsou víceméně samostatným projektem stojícím mimo tyto mé osobní stránky. Fotografie jsou umístěny na jiném serveru a na tomto místě musím především poděkovat těm, kteří mi umožnili prezentovat výsledky mého fotografického snažení na jejich serveru v takovémto rozsahu a množství.
Machu Picchu ! Podívejte se na moje FOTOGRAFIE ! ( chcete-li navštívit moje fotogalerie, klikněte na ten obrázek )
V mých osobních fotogaleriích lze nalézt pouze moje fotografie. Tedy přesněji řečeno fotky z mého fotoaparátu. Občas se totiž stane, že někdo jiný tuhle mou zbraň obrátí taky na mne. Mezi dostupnými fotografiemi mohou být i fotografie mé ženy Líby, případně fotografie, které pořídila některá z mých dcer. Nicméně jejich fotky tu jsou spíše jen výjimečně. Jen tehdy, pokud ony byly někde se mnou. Moje žena Líba ovšem v takovém případě zase tolik nefotí. V mých fotogaleriích najdete především fotografie reportážního charakteru z různých mých cest a výletů. Něco jiného je tam jen docela výjimečně. Všech fotografií ve fotogaleriích je sice veliké množství, můžete si však snadno a rychle vybrat, co vás zajímá. Doporučuji, abyste si na webu s mými fotogaleriemi, kam se dostanete kliknutím na výše zobrazený obrázek, přečetli malý návod, jak se v mých webových fotogaleriích můžete zorientovat, a jak se v nich při prohlížení fotografií pohybovat.
Všechny fotografie jsou zmenšeny. Jak co do velikosti zobrazení, tak co do JPG-komprese, samozřejmě při snaze zachovat přijatelnou kvalitu obrazu. Kvůli co nejmenší velikosti, která je nutná pro zrychlení přenosu obrazových dat a pro rychlost zobrazení, jsou také ze všech fotografií vypuštěny veškeré EXIF údaje, které vytvářejí digitální fotoaparáty a které obsahují informace o tom, jakým způsobem a také kdy byla fotografie pořízena.
Od srpna roku 2012 jsem začal přispívat některými svými fotografiemi do mezinárodní internetové encyklopedie rostlin, hub a živočichů BioLib.cz. Zaregistroval jsem si tam svůj účet, a postupně tak vznikla moje autorská fotografická galerie na BioLib.cz. Na stránky téhle encyklopedie se můžete taky kdykoli podívat. Já ji používám dost často a už docela dlouho. A to byl také jeden z důvodů, proč jsem se k tomuhle skvělému internetovému projektu se svými fotografiemi připojil. Později mě to dokonce inspirovalo k tomu, že jsem na webu vytvořil zvláštní stránky věnované právě zvířátkům, živočichům a živé přírodě vůbec. Nazval jsem to celé jednoduše FotoZOO a na mých osobních stránkách o tom také můžete najít několik podrobnějších informací.
S touhle stránkou o fotografiích na mém webu souvisí i některé další stránky, které mají co dělat s fotografováním a vznikem mých fotogalerií. Seznam takových stránek fungujících jako odkazy a jejich stručná charakteristika následuje...

O fotoaparátech, tedy čím a jak fotografuju

Tady a na dalších podstránkách píšu, s jakými přístroji fotografuju. Samozřejmě tu taky najdete, s jakými fotoaparáty jsem fotografoval dřív. Popisuju, jak a co se mi na nich líbí či nelíbí, co mi vyhovovalo či vyhovuje a co zase nikoli, a taky třeba i to, jakými úvahami jsem se zaobíral při výběru toho kterého fotoaparátu. K jednotlivým fotoaparátům tu nenajdete žádné obsáhlé recenze, a už vůbec ne odborné, ale většinou se snažím jen stručně shrnout některé své postřehy a zkušenosti s mými digitálními fotoaparáty.

Něco z historie, aneb z mého fotografického života

Tenhle starší text pojednává o tom, jak jsem s fotografováním začínal, čili jak jsem se dostal od jednoduchého focení až k webové prezentaci mých fotografií. Text stručně mapuje mou fotografickou minulost na základě mých osobních vzpomínek na nesnadné a klopýtavé začátky. Popisuje pro dnešní mladé asi již těžko představitelnou dobu, než do světa fotografů vstoupila fotografie digitální.

Svět v obrazech vymyslel už Komenský.
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3