Osobní stránky - Lubomír Prause

Co je nového

Facebook Twitter

Co je kde nového, čili nedávné změny stránek

poslední aktualizace: 1.5.2023
Na téhle stránce se snažím udržovat přehled o posledních změnách na mých stránkách. Dozvíte se tu, kdy a co jsem kde opravil a změnil, kdy jsem co nového jsem přidal, popřípadě co nepotřebného jsem zase naopak zrušil. Věřím, že to pravidelnějším návštěvníkům pomůže v orientaci, co a odkdy tu mám a nemám nového. U každé stránky udržuji též datum její poslední aktualizace, které ale neměním v případech, kdy na stránce provedu změnu jen některé technické či vizuální vlastnosti, přičemž obsahově se stránka nezmění. A taky neměním datum aktualizace stránek, pokud na nich jen opravím nějaké chyby a překlepy, špatně postavené věty, nesprávný slovosled, když vyměním jen nějaké slovíčko, změním nějakou drobnost a tak podobně.

Poslední změny a úpravy:


1.5.2023 S převodem mých osobních stránek na nový server jsem už měl více starostí, a to především proto, že už byly kvůli nedostatku původního prostoru potencionálně rozdělené na dvě různá místa, což mi přinášelo značné nepohodlí při jejich změnách, úpravách a přípravě. Chtěl jsem tedy dát zase všechno dohromady, když už nadále nebudu mít žádné prostorové omezení. A to si vyžádalo usilovnou, pečlivou a hlavně i docela zdlouhavou přípravu. Při tomto převodu jsem také zrušil stránku s odkazy. Tuto stránku již na mém webu nenajdete. Odkazů totiž postupně ubývalo, většina se jich postupně stala nefunkční, a tak moje práce s touto stránkou a s kontrolou toho, co ještě vůbec funguje, začala postrádat smysl. Tedy můj nový web na novém serveru již stránku s odkazy neobsahuje.
13.4.2023 Dokončil jsem převod všech fotogalerií, takže i moje fotogalerie už od dneška najdete na novém severu, na novém místě.
12.4.2023 Dokončil jsem převod celé mojí FotoZOO, takže ode dneška funguje na nové doméně a novém webovém prostoru. Byla to víceméně jednoduchá záležitost, i když jsem se s tím kvůli vlastní blbosti celé dlouhé včerejší odpoledne velice trápil.
11.4.2023 Začal jsem připravovat převod mých stránek na mou novou vlastní placenou doménu a především na profesionální placený webhosting. Vedlo mě k tomu hned několik důvodů. Například to, že na neplaceném webu jsem se již potýkal s příliš malým prostorem, které provozovatel webhostingu pro neplacené služby poskytoval. Jak jsem uvedl, těch důvodů bylo víc, ale asi nemá smysl, abych se tu o nich podrobněji rozepisoval. Jen dodám, že jsem si vybral takový webhosting, kde nemám prostor pro data a fotografie nikterak omezen.
6.4.2023 Kromě toho, že jsem nějak vytvořil dvě nové básničky, jsem opět přidával něco do FotoZOO, kde jsem zároveň provedl několik drobných úprav a doplnění. Taky jsem něco přidal na stránku hlášek.
16.6.2022 Pod dost dlouhé době jen něco málo. Přibylo asi 50 fotografií do FotoZOO, kde jsem také, jako skoro vždycky, pár věci opravil či doplnil. Krom toho přibyla jedna nová veršovánka.
8.1.2022 Jenom dvě nové básničky, víc jsem toho nepřidal.

Můžete se ještě podívat na archiv starších novinek ...

Aby bylo něco nového,
je bohužel třeba něco dělat.
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3