Osobní stránky - Lubomír Prause

FotoZOO

Facebook Twitter

Fotografická ZOO (včetně rostlin i hub)

poslední aktualizace: 13.7.2017
FotoZOO je vlastně taková zvláštní fotogalerie věnovaná fotografiím živé přírody na naší planetě. Obsahuje fotografie nejen živočichů, kvůli kterým jsem s tím vším začal, ale posléze do FotoZOO přibylo i mnoho fotografií rostlin a hub. FotoZOO je vytvořená docela jinak, než moje ostatní fotogalerie. Dá se říct, že tahle část mého webu je zcela samostatným projektem stojícím mimo moje osobní stránky i mimo moje osobní fotogalerie, ačkoliv jsou stránky FotoZOO a její fotografie umístěny na stejném serveru společně s mými osobními fotogaleriemi. Proto i tady musím velice poděkovat všem okolo tohoto serveru za to, že mi poskytují dostatek prostoru pro takové obrovské množství mých fotografií.
hroch ve vodě ! Navštivte FOTOZOO ! ( chcete-li se podívat do mojí FotoZOO, klikněte na ten obrázek )
K webovým stránkám FotoZOO, kam se dostanete kliknutím na výše zobrazený obrázek, není třeba žádný zvláštní návod. Stačí si vybrat nějakou skupinu živočichů či rostlin, případně nějakou lokalitu, kterou jsem navštívil a kde jsem fotografoval, v ní pak zvolit nějaký druh a kliknutím na jeho základní údaje se dostanete na stránku s fotografiemi vybraného druhu. Toť vše. Věřím, že je veškeré ovládání webové FotoZOO je zřejmé, intuitivní a snadné a není třeba k němu nic dalšího dodávat.
Fotografie v mojí FotoZOO jsou vesměs zpracované, sestřižené, zmenšené, a v zásadě o nich platí totéž, co jsem o fotografiích napsal na úvodní stránce k mým fotogaleriím. Jsou to pouze moje fotografie, výjimečně mohl některé z nich vyfotografovat někdo blízký, někdo z mojí rodiny. Jednotlivé obrázky pocházejí z různých let, fotografoval jsem je různými fotoaparáty či objektivy, situace, světelné podmínky i prostředí byly také pokaždé jiné, a tak je celkem pochopitelné, že i fotografie v mojí FotoZOO jsou různé. Některé se zkrátka povedly více, jiné třeba méně. Tak už to bývá.
Moje FotoZOO vznikla jako reakce na to, že jsem začal přispívat některými svými fotografiemi do mezinárodní internetové encyklopedie rostlin, hub a živočichů BioLib.cz, kde mám svůj účet. Pak mi kdosi moje obrázky na BioLibu pochválil, ale napsal mi, že prohlížení právě těch mých fotografií na BioLibu je hrozně nepřehledné a nešikovné. Je to částečně asi pravda, ale je to zřejmě dáno tím, že ona encyklopedie BioLib.cz má docela jiný účel, než aby umožňovala prohlížet si fotografie jednotlivých přispívatelů. Proto, a taky když jsem viděl, kolik různých vyfotografovaných druhů už jsem do BioLibu přidal, jsem posléze dospěl k rozhodnutí vytvořit svoji vlastní fotogalerii živých organismů, svoji vlastní FotoZOO. Co všechno v mojí FotoZOO najdete a jak je FotoZOO organizována, o tom se můžete dočíst v úvodu k FotoZOO, na první stránce tohoto mého webového projektu.
A protože i houby, stromy, rostlinky a květinky patří rovněž k živé přírodě, ještě jednou opakuji, že vedle fotografií zvířat a živočichů najdete ve FotoZOO i fotografie rostlin nebo hub. Takže FotoZOO je z části i fotografická botanická zahrádka, nebo chcete-li to nazvat jinak, tak třeba Fotoherbář. FotoZOO obsahuje zkrátka fotografie všemožných živých organismů, které jsem někde se svým fotoaparátem potkal. A život na naší planetě, život s množstvím a nespočetnou pestrostí jeho projevů, takový život mám rád už od malička. Nebo minimálně od doby, na kterou jsem si schopen ještě vzpomenout. Možná taky proto živou přírodu fotografuju nejraději. A žádný živočich ani rostlinka se přitom fotografování nevyhýbá, ani mi nespílá, že ještě potřebuje na fotografování nějakou přípravu, že zrovna nemá správně načesanou srst nebo má pokroucené větvičky či odřené parůžky, že nemá správné líčení, že nemá nablýskané a umyté lístečky, ani že třeba zrovna něco žere a blbě přitom vypadá. Tak.

I když těla jsou jiná,
všichni tvorové mají stejně krásnou a čistou duši.
TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3