Osobní stránky - Lubomír Prause

Zápisky z cest - Jih Afriky 2009 / 2010

Facebook Twitter

Jak mi zachutnala jižní Afrika

© 2011, poslední aktualizace: 28.6.2013

<<  Konečně zase večeřím  >>

Teď už se vracíme zpátky do Kapského Města. Projíždíme přes rezidenční čtvrť a přijíždíme do města přímo proti Ďáblovu kopci. Dálnice vede v širokém oblouku kolem něho, a pak už jsme za chviličku v našem hotelu. S Líbou a Jardou si vyjdeme dnes zase na večeři. Půjdeme tam, co jsme byli hned první náš den v Kapském Městě, do Hussar Grillu. Bylo to tam výborné a není to daleko. Tentokrát si všichni tři dáváme rumpsteak. Já od minula moc dobře vím, jak je vynikající, Líba s Jardou to zjistí až teď. Bojím se sice zase následků, jaké mi taková večeře může přinést, ale po dvou hladových dnech mám dnes hroznou chuť se zase pořádně najíst. A tak si nedám pokoj, a dám stejně jako minule zase ty houby! Prostě na ně mám k tomu masu chuť. Ať se děje, co se má stát! Každopádně si pochutnám i dnes. Tady v Hussar Grillu je večeře opravdu skvělá!
Jarda nás pak ještě zatáhne do jakési špeluňky na točený kvasničák. Říká, že tu včera s Pepou končili večer, a povídá něco o nějaký kámošce, se kterou tu zapředl rozhovor. Tvrdí, že nám chce ukázat, kde s Pepou popíjeli, ale spíš to vypadá, že se mu po té kámošce zastesklo. Nevím proč. Když nám Jarda ukazuje její fotku, co si včera pořídil, vypadá na ní ta jeho nová "kámoška" dost hrozně. A není to foťákem. Asi měl Jarda včera alkoholem lehce sníženou rozlišovací schopnost. A nejen, co se ženských týče, ale i na pivo. Nevím jak včera po pivním tahu, ale po dnešní výborné večeři je i tenhle kvasničák naprostá šílenost. Já ho normálně nemám rád, ale tenhle mi chutná vážně hodně hnusně. Jestli nebudu mít následky a střevní potíže po předchozích houbách, tak po tomhle kvasničáku se vrátí zcela určitě!
To se potvrdilo hned, jakmile jsme se dostali zpátky na hotel. A tak si nějakou chvíli na toaletě posedím. Jediné plus teď vidím v tom, že později půjdu spát s pocitem, že jsem po dlouhé době zase pořádně najedený. Pro jistotu si však ještě předtím všichni tři společně vydezinfikujeme žaludky zbytkem whisky, které ještě trochu máme. A když dojde a musíme se už dívat na prázdnou láhev, spěcháme raději honem do hajan.

>>

© Lubomír Prause, 2011
LP logo ASMAT.cz TEPNET.cz
PS Pad Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS 3